Должен ли мужчина содержать семью?

Чи повинен чоловік утримувати сім’ю?

Ще сто років тому таке питання видалося б дивним. Дівчина з будинку батьків прямо потрапляла до будинку чоловіка на повне забезпечення. Тепер часи змінилися, і все частіше головним здобувачем у сім’ї виявляється жінка.

Більшість російських дівчат, як показала статистика, вважають, що чоловіки повинні їх утримувати. Причому, судячи з дискусій на інтернет-форумах, це має виглядати приблизно так: чоловік повністю забезпечує жінку, а вона сама при цьому користується повною свободою. А якщо чоловік хоче вечерю та чисті сорочки, то нехай найме собі хатню робітницю і куховарку. Насправді варіант «ти мене тримаєш, а я тобі красиво посміхаюся» працює недовго. Набагато живіші інші сценарії.

Варіант 1. Патріархальний

Чоловік забезпечує жінку, а вона забезпечує затишок, смачні вечері, чистоту в будинку, піклується про дітей і намагається не суперечити чоловікові. Навіть у теперішньому світі слабкій половині людства доводиться нелегко: декрет, відпустка для догляду за дитиною, вічно хворіючі діти – усе це робить жінок економічно вразливими.

Звичайно, добре почуватися за чоловіком як за кам’яною стіною, але ця медаль має і зворотний бік. Дуже часто чоловіки-здобувачі сприймають жінку як багатофункціональне домашнє начиння, яке готує, стирає, гладить, миє, прибирає і за першим свистом лягає в ліжко. Вони впевнені: хто платить, той і замовляє музику, тому у будь-якій суперечці останнє слово має залишитись за чоловіком.

Варіант 2. Західний

Фемінізм зробив свою справу, і в західних країнах все більше чоловіків і жінок стверджують, що забезпечувати сім’ю має той, хто це краще виходить. І якщо жінка заробляє більше, то чоловікові не соромно взяти відпустку по догляду за дитиною або посидіти з нею на лікарняному. Але це, мабуть, крайнощі. Західні жінки найчастіше обирають рівноправне партнерство, коли чоловік і дружина працюють і порівну ділять між собою домашні обов’язки та турботи про дітей.

Рівноправність має на увазі, що порівну діляться і обов’язки, і права. Жінка не чекає, що чоловік її утримуватиме, а чоловік не намагається будувати з себе царя звірів: «Як я сказав, так і буде!» У розвинених західних країнах багато забезпечених чоловіків погоджуються з тим, що ведення домашнього господарства та виховання дітей – це повноцінна робота, причому не з легких. Тому якщо дружина відмовляється від кар’єри, погоджується сидіти вдома та повністю присвячує себе сім’ї, чоловіки виплачують щомісячні бонуси – щось на кшталт «зарплати дружини». Її розмір обумовлюється в шлюбному контракті, і жінка вільна розпоряджатися цими грошима на власний розсуд.

До речі, психологи рекомендують обов’язково обговорити до весілля питання про те, з чого складатиметься сімейний бюджет і хто буде розпоряджатися грошима. Багато закоханих соромляться обговорювати фінансові питання, адже гроші та кохання – речі несумісні. Але якщо ви не бажаєте неприємних сюрпризів після весілля, краще обговорити такі важливі сторони сімейного життя ще на «березі».

Как произвести остановку автомобиля, если тормозная система отказала?

Як зупинити автомобіль, якщо гальмівна система відмовила?

Куда пригласить девушку на свидание

Куди запросити дівчину на побачення?