ловля на донку

Яка риба ловиться на донку – поради щодо лову на донну снасть

Лов на донку дозволяє зловити на донну снасть практично будь-яку рибу. Адже більшість мешканців водойм харчуються саме з дна. У поверхні зазвичай тримаються мальки або відверта дрібниця, а більша риба шукає їжу в мулі, біля коріння підводних рослин, під галькою або камінням. Там можна викопати або просто виявити личинок, жучків, живильні черепашки.

Великі активні хижаки теж ховаються біля дна – за корчами чи густою рослинністю. Там вони стоять у засідці, чекаючи на жертву. Загалом, за допомогою донки можна зловити навіть трофейні екземпляри, якщо підібрати потрібну снасть.

Але і хижаки, і мирні види мають свої особливості поведінки і годівлі. Наприклад, лящ у теплу пору року зазвичай стоїть на брівках біля коряжистих ям, куди ховається у разі небезпеки. З цієї ж причини цю рибу вважають за краще ловити донкою в місцях з хоча б невеликими схилами в глибину.

Плотва та червонопірка вирушають у місця, де багато водної придонної рослинності. Вони можуть опинитися навіть на мілководді, тому, щоб упіймати на донну снасть таку рибу, туди і слід здійснювати закидання. Тільки робити це потрібно вкрай обережно. Оскільки лов на донку особливо ефективний у нічний час, закидання рекомендується здійснювати з вечора. Краще взагалі у вибране місце гачки з наживкою заводити на човні, а не закидати. Так буде менше шуму, і точність влучення виявиться вищою.

Не всі знають, що ловити карася на донку також можливо. Трапляються навіть досить великі екземпляри. Його слід шукати на мулистих відкритих ділянках. А лин ховається там, де багато рослинності. Там він бродить у пошуках личинок і комах, що впали вниз.

Найрезультативніший лов на донку мирних риб припадає на травень і серпень. У першому випадку вони набирають ваги після нересту, у другому – активізуються після того, як спадає липнева спека. Якщо замислюватися, яку рибу можна зловити на донку в ці місяці, то варто робити ставку на ляща, карася, линя, плітку і червоноперку.

Хижу рибу слід шукати залежно від виду. Наприклад, сом живе в ямах, але харчуватися піднімається до їх пологої кромки, де зазвичай накопичується багато мальків. Іноді він виходить на перекати. Там сома і ловлять на так звані постачання. Ця ж снасть ефективна і судака. Тільки шукають його на ділянках з кам’янистим дном та швидкою течією.

Щуку слід ловити донечкою на живця. Закидання потрібно здійснювати біля корчів, топляків, біля кромки густої рослинності.

А ось миня найкраще шукати восени біля глибоких ям або безпосередньо в них. І обов’язково вночі – вдень ці хижаки до оточення байдужі.

Якщо цікавить, яку рибу ловити донкою в різні пори року, то в літні місяці найефективніше ловити карася на донку, а восени хороші сом і минь. Лов на донку залишається універсальним способом, який дозволяє зловити на донну снасть різні види риб.

спиннинги среднего строя

Як зробити наливну епоксидну підлогу своїми руками

самогон из варенья

Як зробити самогон з варення – правильні пропорції браги