Цей вид вважається одним із найбільш незвичайних типів у більярді. Його особливістю є те, що немає луз, але киї та кулі все ще використовуються. Метою гравця є виконання різноманітних фігур за допомогою удару києм по кулі. Ця куля повинна збити інші кулі. Французький більярд – особливості цієї гри в тому, що акцент зроблено на точність, траєкторію і контроль. У каром більярду є безліч різновидів.
В однобортній грі потрібно доторкнутися кулею до одного борту, а в трибортній грі – до трьох. При грі у відкриту партію битки повинні доторкнутися до двох прицільних куль. Також є обмеження на кидки в трикутних областях. Після того як гравець влучить у ціль, йому нарахують бал, а гра продовжиться доти, доки один із гравців не набере 400 або 500 балів. Такі правила французького більярду вимагають від гравців чіткого розрахунку та уваги до кожного руху.
Відмінності французького більярду від інших видів
У «Кадрі 47/1» ігровий простір поділяють на квадратні та трикутні області зі стороною в 47 см. У всіх областях потрібно виконати один карамболь, а потім зробити так, щоб одна з куль опинилася за межами своєї області. Щоб позначити області, застосовується візуальна розмітка. Битва триватиме до того моменту, поки не набереться п’ятнадцять балів у трьох партіях. Ці відмінності французького більярду роблять кожен різновид унікальним і вимагають спеціальної підготовки.
У «Кадрі 74/2» використовується трохи інша розмітка. Крім того, у всіх областях дозволяється робити два карамболя замість одного. В «Артистичному карамболі» наголос робиться на те, як вправно учасник контролює ковзання кулі і послідовність її зіткнень з іншими кулями і бортиками. Каром більярд, особливо в артистичних варіантах, вимагає точної техніки і почуття відстані.

Також на ігрове поле можуть встановити фішки для контролю траєкторії руху куль. Тут величезне значення мають трюки та удари з великим обертанням. Гравцеві дають три спроби, і залежно від результатів і складності удару він отримує від чотирьох до одинадцяти балів. Подібні види більярду перетворюють гру на справжнє шоу, де оцінюють не тільки результат, а й стиль виконання.
Кулі для каром більярду менші, ніж у російського більярду, але більші, ніж у всіх інших видів гри. Використовуються всього три кулі: червона прицільна куля, білий биток і жовтий биток. Оскільки лузи відсутні, то є можливість виконувати важкі комбінації і переміщати кулі за будь-якою траєкторією, робити трюки і наносити бічні удари – це і є головні особливості французького більярду.
Усі учасники повинні бити по кулях різного кольору. Щоб перемогти, необхідно торкнутися куль у конкретній послідовності і набрати належну кількість балів. У правилах французького більярду важливо звертати увагу на те, з якого боку вдаряти по битку. Якщо гравець помилиться, то в нього заберуть бал, але його противнику нарахують два очки. Найпоширенішою помилкою виступає виліт кулі за межі ігрового поля – ще одна з відмінностей французького більярду, що вимагає акуратності та розрахунку.