Меню Закрити

Які стилі удару існують у більярді?

техника ударов в бильярде

У більярді існує безліч схем, що дають змогу зробити вигідні удари. Багато хто починає з «Клапштоса», який являє собою удар по центру поля. Саме з клапштоса стартує партія, і від нього залежить, яким чином розподіляться кулі. Якщо влучити посередині битка, то наступний рух змусить його влучити в мішень і зупинитися. Цей удар – одна з базових технік ударів у більярді, і його потрібно освоїти, перш ніж рухатися далі.

Ця техніка ударів у більярді гарантує потрапляння кулі в лузу в тому разі, якщо між кулею і лузою немає перешкод. Також важливо, щоб гравець зайняв найвигідніше положення, яке допоможе йому отримати бали. Якщо не розучити цю техніку, то немає сенсу переходити до вивчення ефекту і розуміти, як правильно бити в більярді, надалі буде важко. Особливо це важливо для удару «свояк», за якого точність і сила мають вирішальне значення.

«Накат» є досить простою технікою для виконання. Удар потрібно зробити в зону, яка знаходиться вище середини битка. Кий повинен ніби накочуватися зверху, щоб забезпечити додатковий імпульс для обертання. Після того як куля зіткнеться з іншими мішенями, вона продовжить свій шлях і не зупиниться.

Стилі удару в більярді: від накату до дуплету

Це досить проста техніка навіть для новачків, які розучують її після того, як освоїли клапштос. Ця стратегія використовується в різних ситуаціях, наприклад, для того, щоб ускладнити гру противнику. Також техніку використовують у тому разі, якщо після забивання кулі в ціль потрібне найбільш вигідне розташування. Освоєння різних видів ударів у більярді, таких як накат, допомагає не тільки контролювати биток, а й прораховувати подальшу траєкторію.

виды ударов в бильярде

Техніка «Мас» являє собою дуже нахилений удар києм по цілі. Під час такого удару помітно сильне обертання кулі та маленький поступальний рух. Цей вид особливо корисний, коли потрібно обійти перешкоду і спрямувати кулю за дугоподібною траєкторією – це справжній майстер-клас із того, як правильно бити в більярді нестандартними способами.

«Відтяжка» схожа на “Накат”, оскільки потрібно вдарити в місце битка, що знаходиться нижче середини. Але сенс стратегії повністю інший. Основна мета полягає в тому, щоб після того, як биток зіткнувся з кулею, повернути його назад. У технічному плані ця стратегія складніша за «Накат», оскільки за допомогою кия потрібно зробити так, щоб биток повільно просувався вперед зі зворотним горизонтальним крутінням. Це – вже більш просунутий рівень серед стилів удару в більярді, особливо під час гри на результат, коли важлива точність позиції після кожного удару.

У «Боковиках» потрібно виконати два удари, які мають влучити лівіше або правіше середини області битка. Сенсом техніки виступає надання бокового обертання мішені. Якщо биток зіткнеться з іншою кулею, то частина обертання передасться їй. Ця техніка схожа на кручені удари у футболі, тому результат удару буде схожим. Різниця лише полягає в тому, що в більярді це роблять для того, щоб після зіткнення з мішенню надати кулі конкретної траєкторії. Це один із тих видів ударів у більярді, який вимагає тонкого налаштування руки й ока, особливо під час виконання ударів типу «чужинець».

Також існують «Дуплети», сенс яких полягає в тому, щоб зробити кілька ударів для того, щоб биток спершу вдарився об бортик, а після – відскочив і влучив у ціль. Такі прийоми часто використовуються, коли прямої траєкторії немає, і потрібно знати техніку ударів у більярді досконально, щоб використовувати бортики на свою користь.