Під час своєї появи снасть гумка зробила цілу революцію в рибному лові і була настільки уловистою, що її навіть забороняли і оголошували браконьєрським способом. Зараз риболовля на гумку набула повсюдного поширення, але для того щоб вона була ефективною, потрібно під час підбору снасті дотримуватися низки умов.
Що таке гумка в риболовлі
По суті, це та ж класична донка. Тільки грузило її, зазвичай масивне, закидається або заводиться у воду один раз, а потім гачки з води в разі закидання або для перевірки витягуються за допомогою натягу гумового амортизатора. Потім досить його відпустити, і гачки з наживкою знову опиняться у водоймі на тому самому місці. Таке оснащення для гумки вирізняється простотою і зручністю, особливо якщо правильно підібраний весь комплект.
Звичайно, на такій риболовлі на гумку доводиться враховувати безліч додаткових чинників. Наприклад, дно водойми не має бути кам’янистим або вкритим корчами. А довжина розтягування амортизатора після закидання має відповідати довжині волосіні. Зазвичай оптимальне розтягнення гумки втричі довше за її спокійний стан, інакше снасть після кількох застосувань може порватися.
Монтаж гумки для риболовлі: що важливо врахувати
Монтаж гумки для риболовлі вимагає акуратності та знань. Не можна використовувати слабкі з’єднання, адже саме вони страждають насамперед. Важливо, щоб і саме оснащення для гумки, і кріплення до основного грузила були надійні. Тільки тоді можна буде забути про сходження риби або обриви. Багато рибалок діляться досвідом, як ловити на гумку, залежно від умов водойми – течія, глибина, характер дна.

Переваги
Їх у цієї снасті досить багато:
- немає шуму, який виробляють часті закидання грузила і відлякують обережного сазана або ляща;
- підібравши приманку, риба не відчуває опору грузила;
- для огляду кружків не потрібно перезакидати снасть;
- гачки завжди повертаються в одне й те саме підгодоване місце – це особливість, за яку так цінується риболовля на гумку;
- під час лову на живця приманка рідше злітає з гачка за умови регулярного занурення у воду.
Однак потрібно мати на увазі, що у такого способу лову є і свої недоліки. Наприклад, маневреність риболовлі різко знижується, оскільки рибалка перебуває на одному місці. Утім, якщо поставити поруч намет і облаштувати мангал, така прив’язаність до місця стане тільки плюсом. Знаючи, як ловити на гумку, можна витягти максимум із цієї статичної, але результативної снасті.
На стрімких берегах, у кущах, у місцях із густою підводною рослинністю використовувати снасть гумку буде складно. Сам амортизатор – слабка ланка снасті, він може пошкодитися об каміння або черепашки.
Відомі випадки, коли сильно натягнута снасть гумка, стискаючись, наносила чутливі рани гострими гачками необережному рибалці. Але тут уже потрібно покладатися на власну спритність і увагу.
Слід постійно стежити за станом гумки, яка часто використовується. Вона досить швидко втрачає у воді свою міцність і еластичність. Про наявність пошкоджених ділянок свідчить зміна кольору амортизатора. Небезпечне для нього і пряме сонячне світло. Правильний монтаж гумки для риболовлі, якісне оснащення для гумки і догляд за снастю – основа безпеки і улову.