Меню Закрити

Лов на донку з берега: поради та секрети успішної риболовлі

донка с берега

Цей вид риболовлі відомий ще з глибокої давнини. За допомогою донки з берега ловлять рибу, яка вважає за краще годуватися на дні. Примітно, що це можуть бути і хижаки, і представники мирних видів. Та й розміри улову виходять найрізноманітнішими. Сьогодні риболовля на донку залишається однією з найпопулярніших, особливо у тих, хто цінує спокійний ритм і надійність снастей.

Від самого початку своєї появи класична донка з берега була виключно ручною снастю – закидушкою. Тобто, її просто закидали або завозили в місце лову, де вона і опускалася на дно. Потім у спорядженні з’явився спінінг. Волосінь уже стала намотуватися не на мотовило, а на котушку, процес закидання став простішим. За допомогою котушки можна було регулювати натяг волосіні під час виведення риби, це значно зменшило кількість сходів. Потім в ужиток увійшли пружинні годівниці і фідер, – еволюція працювала щосили.

Снасті для донного лову та їх вибір

Однак принцип лову на донку з берега залишився незмінним: гачок із годівницею і грузилом доставляють на дно, де і відбувається сам процес лову. Але бувалі рибалки вважають, що, готуючи снасть, починати потрібно не з гачка, а з вибору волосіні. Як ловити на донку, якщо волосінь виявиться слабкою? Ловля з берега передбачає, що закид буде далеким, – отже, волосіні має бути на котушці багато. Обов’язково слід забезпечити запас.

Як вихідний матеріал волосіні для риболовлі на донку перевагу бажано віддати плетінці. Так, вона буде помітнішою, ніж звичайна нитка. Але ж під кутом, а не під прямим кутом, як це відбувається при лові вудкою. Зате плетінка витримає важкі годівниці і грузила, особливо це стане в пригоді при лові на донку з берега на течії.

Якщо ж риболовля на донку відбуватиметься в стоячій воді, можна обмежитися і монофілом. Але тут потрібно підвищену увагу приділити якості матеріалу, вона багато в чому залежить від виробника. Японські та фінські вироби надійніші, китайські – дешевші, але міцність такої волосіні може виявитися меншою за заявлену. Для повідця найкраще використовувати флюрокарбон – він теж важливий для ефективного лову на донку з берега.

ловля на донку с берега

Грузила зазвичай купують вагою від 30 до 100 г. Зрозуміло, що масивні призначаються для лову на течії. Універсальна форма – краплеподібна. Важке грузило простіше закидати, ніж легке, але під час потрапляння у воду воно ухає так, що надовго відлякує велику рибу. Краще його підводити до місця лову на човні.

Гачки залежать від мети риболовлі. Трійниками або двійниками захоплюватися не варто – риба їх швидко помічає. Ідеальний варіант – старий добрий одинарний гачок із хорошою цівкою. А ось приманки для донки підбирають з огляду на вид передбачуваної здобичі: для мирної риби підійдуть каші, опариш, хробак, а для хижака – гума, шматочки риби або навіть живець.

Снасті для донного лову хороші тим, що дають змогу використовувати практично необмежену кількість комплектів. Потрібно тільки подбати про сигналізатори клювання. І в цьому випадку традиційний дзвіночок – найоптимальніший вибір. Але важливо пам’ятати, що успіх залежить не тільки від кількості снастей, а й від розуміння, як ловити на донку, а також від правильного підбору приманок для донки.